זמן צילום. 

צילום הוא העתיד של העבר. למרות שאפשר לחשוב שהוא מתאר הווה. הווה חולף מרגע ההחלטה, בחירת קומפוזיציה ולחיצה על הכפתור.

צילום הוא תיאור מדויק של מציאות שהקשר בינה לבין האמת מקרי ביותר.


איך נולד צילום אומנותי?

אומנות נוצרת מהצורך להציג. ה"אומן" מתרגם מציאות. הוא משמש כמסננת.

אומנות היא צורה של עיבוד, פסל מעבד אבן, צייר צובע בד, כדר לש חימר וצלם בוחר מסגרת.

צילום אומנותי מתחיל מבחירת מסגרת. גזירה של פיסת מציאות והטבעתה על חומר. צילום עוסק בקביעת גבולות. מרגע הבחירה והלחיצה על כפתור הצילום, מתבצעת הוצאה מההקשר של הנושא. מאותו רגע התמונה מקבלת חיים משלה. הפרשנות בעיני המסתכל.


צילום? למה לא?

צילום היא אומנות רבת מימדים. אורך ורוחב ניתנים למדידה. עומק שהוא אשלייה משולבת של פרספקטיבה ועומק שדה. וכמובן זמן. הצילום מקפיא את הזמן.


כשמדברים על גדלים, הצילום האומנותי מאפשר לגשר מעל הגודל ולשנותו. קטן יכול להראות גדול ומרכזי. גדול יכול להיכנס למסגרת קטנה.

למה אני כאן?

כשאני חושב על צילום אני חושב על תמונות, על מראות. אני כצלם רוצה להראות. כצופה אני רוצה לראות כל הרעיון לראות מראות שלא יגמרו לעולם.לא רוצה להבין. לא רוצה שיבינו אותי.


תמונות צריכות לדבר. תמונות צריכות לנהל דיאלוג, לגרום לצופה לחפש.

דיבור במצלמה או איך אומרים ''את זה!'' בצילומית

צילום הוא צורת דיבור. הפעם אדגים איך מצביעים באמצעות מצלמה.


להבדיל מצילום פשוט, באמצעות טכניקה וציוד מתאים, ניתן להראות את מה שרוצים. באמצעות ידע וציוד מתאים - עדשה ומצלמה, ניתן ממש לדבר, להראות ולהצביע על מה שרוצים להראות.

הדפסת תמונות

שאני מדבר על פיתוח אני מתכוון לפתיחה, לחשיפה, להוצאה לאור. הגדלה של תמונה היא לא עניין טכני. אמנות הצילום היא לא עניין טכני. השילוב של צילום אומנותי מוגדל ומודפס, יוצר את האפקט המיוחד. הבחירה של חומרי הגלם המתאימים היא הטכניקה אשר בסוף התהליך מעוררת את החושים, עושה את הרושם ואת כל האפקט שאנו רוצים להשיג.

הדפסת תמונות איכותית

הרבה פעמים אנחנו כאנשים, עוד לפני שאנחנו מצלמים והרבה לפני שאנחנו צלמים, חושבים ומתלבטים לגבי התוצאה. כשאנחנו מצלמים, אנחנו דוחסים המון מידע לתוך קופסא קטנה ואטומה. זאת ההתחלה. ולכל התחלה יש המשך. אי אפשר לעצור את הזמן. זהו תהליך. בתהליך היצירה של תמונה, אנחנו מתחילים במחשבה ממשיכים בפעולת הצילום ונתקעים בשלב התוצאה. 

חלום נשמר במציאות - צילום חוויתי

מה זה חלום? הרבה פעמים נזכרתי. נזכרתי באופן מאד מוחשי. ממש כאילו הייתי שם. אבל איפה זה ה"שם"?

כשאין הוכחות ואני מרגיש רציונלי, אני לא מצליח להחליט אם חלמתי או עשיתי, אם הייתי או רק הזיתי. הצילום בשבילי הוא כמה דברים. הוא מספק לי את התמיכה ה"רציונלית" בשביל לזכור שהייתי עשיתי, טיילתי וראיתי. הצילום בשבילי הוא חלק מהחוויה. הוא הופך לכלי שמוציא ממני את הזיכרון השלם.